Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zdalna praca urzędników w Olsztynie

Facebook Twitter

Rząd sugeruje pracę zdalną w sektorze prywatnym i wysyła do pracy online urzędników. Pojawią się znów kłopoty z bezpośrednim załatwieniem naszych urzędowych spraw. Zdalnie pracują od poniedziałku (24.01.) między innymi urzędy w Olsztynie.

Do odwołania w Olsztynie zawieszono bezpośrednią obsługę mieszkańców, trzeba wybierać telefony, formularze internetowe i pocztę elektroniczną. Tak jest w Urzędzie Miasta i Gminy Olsztyn. Ma to oczywiście związek z obecną sytuacją epidemiologiczną oraz zaleceniami służb sanitarnych. Zawsze najlepiej w pierwszej kolejności skontaktować się telefonicznie lub mailowo i dowiedzieć się o dalszej ścieżce postępowania w naszej sprawie. Pomocny będzie również serwis obywatel.gov.pl, dzięki któremu można wysyłać dokumenty drogą elektroniczną. Olsztyński Urząd Stanu Cywilnego będzie obsługiwał wciąż interesantów bezpośrednio, ale też w ściśle wyznaczonej strefie i w ograniczonym zakresie.

Sugestie aby ograniczać osobiste wizyty w urzędach pojawiają się też w Częstochowie i w pozostałych okolicznych miastach, dotyczą urzędów na różnych szczeblach, również w administracji samorządowej.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023