Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wybory 2023 jak głosowaliśmy? Masowo poszliśmy do wyborów, również w Częstochowie

Facebook Twitter

Wybory 2023 przebiegały spokojnie. Przy urnach było kulturalnie, bez kłótni, sporów. To opinia mieszkańców Częstochowy, których reporter Radia Jura spotkał w lokalach wyborczych.

wybory 2023

Głosowaliśmy o wiele chętniej niż w poprzednich wyborach, co pokazuje niedzielna frekwencja. W regionie częstochowskim o godz. 17.00 w okręgu nr 28 przekroczyła 58%. W samej Częstochowie 60%. Według naszych rozmówców, podczas oddawania głosów było spokojnie, kulturalnie, nie zetknęli się też z agitacją czy politycznymi sporami przy urnie…

Bardzo ważny dla nas dzień, bardzo ważny moment, w którym możemy w końcu coś zmienić (…) Myślę, że jednak niechętnie głosować, bo jest w nas frustracja do tego braku chęci zmian, wśród rządzących oczywiście.

Wybory 2023: głosowanie z obowiązku, czy z nadzieją na zmiany?

Jak przyznają częstochowianie, „do urny zawiodła nas potrzeba zmian”. „To obowiązek obywatela, Polaka, mieszkańca Częstochowy również” – powiedzieli nam głosujący w wyborach do Sejmu i Senatu.

Mamy nadzieję, że jednak damy radę coś zmienić i staramy się na przekór tej niechęci zachęcać i przekonywać do pójścia na wybory. Tak jak u nas w rodzinie – u nas głosują absolutnie wszyscy. Powinno tak być.

Usłyszał od głosujących częstochowian Mariusz Osyra.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj