Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wchodzimy w Nowy Rok z wyższymi opłatami za lokale

Facebook Twitter

Częstochowian w tym roku czeka seria podwyżek. Już wiemy że na pewno od 2021 roku w mieście wzrośnie podatek od nieruchomości, czyli więcej zapłacimy za grunty, budynki mieszkalne, budowle i ich części związane z prowadzoną działalnością...

Jeżeli chodzi o podatek od gruntów wykorzystywanych na działalność gospodarczą – tu zapłacimy więcej o 4 grosze za m2, czyli obecnie stawka w 2021 roku wyniesie 99 groszy m2. Za grunty pozostałe, w tym grunty, których organizacje pożytku publicznego publicznego prowadzą odpłatną działalność statutową będzie trzeba zapłacić 52 grosze wobec 50 groszy w roku 2020, czyli podwyżka o 2 grosze na m2.

Warto też znać wysokość stawek jeżeli zajmujemy lokale komunalne w Częstochowie…

Jeżeli chodzi o budynki mieszkalne w 2021 roku stawka wyniesie 85 groszy za m2, obecnie 81 groszy. Z kolei 24 zł i 84 gr zapłacimy za m2 w budynkach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej a także w budynkach mieszkalnych lub ich częściach, w których taka działalność jest prowadzona, obecnie jest to kwota 23 zł 90 gr za metr. Podwyższona będzie także z 8 zł 5 gr do 8 zł 37 gr za m2 stawka za pozostałe budynki.

W kilku przypadkach miejskich opłat stawki zostały utrzymane, mówi Włodzimierz Tutaj – rzecznik Urzędu Miasta Częstochowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj