Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W piątek częstochowska akcja „Zdalni na Niebiesko”, 2 kwietnia Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

Facebook Twitter

Przed nami akcja "Zdalni na Niebiesko". 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu, ale tegoroczne obchody siłą rzeczy w trudnym okresie muszą odbyć się głównie wirtualne.

fot. Lucas Wendt/ Pixabay

Stowarzyszenie Daj Mi Czas w Częstochowie aktywizuje się jednak i nadal szery wiedzę o autyzmie, choćby poprzez sieć i specjalny konkurs:

Wszystko przeszło do internetu i ten internet jest naprawdę załadowany, ale my tak chociaż delikatnie spróbujemy przemycić tutaj tę wiedzę, informacje o autyźmie, prosząc ludzi o to, żeby nałożyli sobie nakładkę na zdjęcie profilowe, żeby zrobili sobie zdjęcie na niebiesko, przesłali na nasze fanpage. 16, jak nam się uda, będziemy otwierać tablicę pamiątkową prof. Tadeusza Gałkowskiego, częstochowianina, wybitnego naukowca. Także przeszliśmy do internetu, działamy w internecie i trzymamy kciuki za to, żeby już za rok było normalnie

– mówi prezes stowarzyszenia Roman Kowalczyk. Zaangażowani w akcję pedagodzy będą szukać też przyjaznych miejsc dla osób ze spektrum autyzmu:

Trochę zmodyfikowaliśmy nazwę też całej akcji, że zdalni na niebiesko. My pracujemy stacjonarnie, ale większość szkół pracuje zdalnie. Mimo tego proponujemy szkołom podjęcie takich działań, żeby nadal propagować wiedzę o autyźmie, i żeby uczniowie z autyzmem, ze spektrum autyzmu jak najlepiej funkcjonowali w naszych szkołach i placówkach. Ogłaszamy konkurs na przedszkole, szkołę niebieską, przyjazną uczniowi ze spektrum autyzmu.

Niebieskiej szkoły i przedszkola będziemy szukać cały rok, roztrzygnięcie 2 kwietnia 2022 roku. Do udziału zachęcała Jolanta Miękina, dyr. Zespołu Szkół Specjalnych im. Korczaka w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022