Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Lublińcu powstanie nowy wiadukt kolejowy. Kolej zbuduje go wraz z samorządem

Facebook Twitter

W Lublińcu powstanie nowy wiadukt kolejowy, przebudowa skrzyżowania ma wpłynąć na bezpieczeństwo ruchu. Pierwszy krok został już wykonany. Jest już podpisany list intencyjny w sprawie współpracy PKP z samorządem przy budowie bezkolizyjnego skrzyżowania kolejowo - drogowego. Powstanie w tym mieście przy ul. Częstochowskiej.

fot. Pixabay

List intencyjny umożliwi wspólną budowę wiaduktu kolejowego w miejscu przejazdu, w poziomie szyn. To skrzyżowanie ul. Częstochowskiej z dwiema liniami kolejowymi, czyli linią Kielce – Fosowskie i linią Kalety – Wrocław Mikołajów. Inwestycja ma objąć budowę bezkolizyjnego skrzyżowania oraz prace w obszarze przyległego układu drogowego. Pod wiaduktem ma być droga, chodnik i ścieżka rowerowa.

To wyjątkowo zatłoczone trasy, którymi przejeżdża nawet 160 pociągów na dobę

– informuje Katarzyna Głowacka z PKP Polskich Linii Kolejowych. Dlatego niezbędne są inwestycje w bezpieczeństwo na skrzyżowaniu trasy pociągów i drogi w Lublińcu. Na gotowy wiadukt poczekamy jednak jeszcze kilka lat:

Nowy obiekt, który zamierzają zbudować Polskie Linie Kolejowe i miasto Lubliniec będzie udogodnieniem dla mieszkańców, ponieważ usprawni komunikację drogową i skróci czas przejazdu na drugą stronę torów. List intencyjny przewiduje wspólne przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych zgód i pozwoleń, oraz realizację robót budowlanych. Dokumentacja techniczna opracowana zostanie w najbliższych dwóch latach, a realizacja inwestycji planowana jest w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2021-2027

– informowała nas Katarzyna Głowacka z Polskich Linii Kolejowych.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj