Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wójt odebrał prawa miejskie i będzie burmistrzem Olsztyna

Facebook Twitter

Wójt Olsztyna odebrał od premiera Mateusza Morawieckiego akt nadania praw miejskich. Wchodzi w życie 1 stycznia. Oznacza to, że po ponad 150 latach Olsztyn odzyskuje prawa miejskie.

Gmina się rozwija, z ostatnich najważniejszych inwestycji, które udało się zrealizować w 2021 roku jest uruchomienie komunikacji gminnej. Jak mówi wójt Tomasz Kucharski, działa sieć połączeń dla mieszkańców.

Na pewno ten rok będzie o tyle historyczny, że udało nam się zdobyć prawa miejskie, ale mijający rok to wprowadzenie wewnętrznej komunikacji na terenie gminy, takiej w pełni skoordynowanej i spiętej z komunikacją MPK. Obsługuje w tej chwili całą naszą gminę. Nigdy nie jeździliśmy, nie nie obsługiwaliśmy takich miejscowości jak Zrębice, Krasawa, Bukowno, Turów. W tej chwili mamy regularną komunikację. Postawiliśmy wykonawcom wysoką poprzeczkę. Oczekiwaliśmy nowych, niskopodłogowych autobusików, mamy takie, są to Mercedesy, które  z dobrą częstotliwością obsługują całą gminę.

W nowym roku dalsze inwestycyjne plany dotyczą też działań ekologicznych i fotowoltaiki dla mieszkańców. Od 1 stycznia 2022 roku Olsztyn będzie miastem, ale wójt oficjalnie stanie się burmistrzem tej miejscowości.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023