Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tym razem przed Wielkanocą bez tradycyjnej zbiórki żywności, Bank Żywności zachęca do pomocy przez internet

Facebook Twitter

Minął rok od momentu, gdy pandemia stała się naszą rzeczywistością. Wtedy Banki Żywności stanęły przed dramatyczną decyzją, że nie odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności.

fot. bankizywnosci.pl

Teraz takie działania ruszą ponownie tylko w 9 bankach w kraju, w Częstochowie typowej zbiórki przed świętami wialkanocnymi zabraknie.

Zbiórki żywności nie robimy. Z racji tego, że z 31 banków, tylko 9 było zainteresowanych zbiórką, bo ona i tak mogłaby się odbyć tylko w formie bezobsługowej, bez wolontariuszy. Taka zbiórka się odbyła przed świętami Bożego Narodzenia i pozysk był naprawdę marny, bo w Częstochowie to była niewiele ponad tona. Zbiórka wielkanocna to zawsze były mniejsze pozyski, więc 9 banków uznało, że chce to robić, więc to za mało, żeby ta zbiórka była ogólnopolska. Natomiast sieci postawiły warunek, że nie mogą to być zbiórki z udziałem wolontariuszy.

Jak mówi prezes Banku Żywności w Częstochowie – Norbert Kępiński, pojawią się innne, internetowe formy wspierania organizacji, które zajmują się pomocą i dożywianiem osób ubogich. Tym razem nie w sklepach, ale wciąż będziemy mogli wesprzeć tę inicjatywę:

Będzie funkcjonował sklep internetowy. Będzie można przekazywać darowizny pieniężne a my za te środki kupimy żywność i przekażemy potrzebującym. Taka będzie forma pomocy przed tymi świętami. Mam nadzieję, że ostatni raz w tak dziwny sposób. Uznaliśmy, że trzeba jeszcze przeczekać. Może świąteczna zbiórka tegoroczna będzie już normalna. Przed świętami Bożego Narodzenia pozyskaliśmy w ten sposób chyba 7 tys. zł, więc zakupiliśmy za to żywność i rozdaliśmy organizacjom, które pomagają osobom skrajnie ubogim.

Internetowy punkt Banku Żywności ruszy jeszcze w marcu, będzie działał do samej Wielkanocy. O tej akcji i nowej formie pomocy szeroko w mediach społecznościowych będzie informował Bank Żywności w Częstochowie. Rozmawialiśmy z jego prezesem Norbertem Kępińskim.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj