Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trasy rowerowe w Olsztynie. Odcinek do Biskupic zyskał rządowe dofinansowanie

Facebook Twitter

Udało się pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - dlatego będzie nowa ścieżka rowerowa na terenie gminy Olsztyn. To ponad 2-kilometrowa trasa dla jednośladów, od parkingu pod Sokolimi Górami do Biskupic.

Trasy rowerowe w Olsztynie

Nowe trasy rowerowe w Olsztynie

To dobre wieści dla miłośników jazdy rowerem. Olsztyn zrealizuje tę inwestycję wspólnie z władzami powiatowymi. Projekt jest już gotowy, opracowany został przez samorząd w ubiegłym roku, jako kontynuacja trasy dla rowerów z Olsztyna do parkingu pod rezerwatem Sokole Góry. Otrzymał dofinansowanie w kwocie ponad 1.840 tys. zł, co pokryje nawet 80 proc. kosztów inwestycji.

Droga dla rowerów poprowadzi wzdłuż biegnącej tędy drogi powiatowej. Szeroka na dwa metry asfaltowana ścieżka zostanie jednak oddzielona od jezdni specjalnymi separatorami z tworzywa. Wszystko oczywiście dla poprawy bezpieczeństwa cyklistów. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2024 roku. Nowy odcinek trasy rowerowej połączy się z budową drogi i ścieżką rowerową z Biskupic do Choronia w gminie Poraj. Te prace właśnie ruszają.

Docelowo powstanie regionalna trasa rowerowa, która połączy Częstochowę z powiatami częstochowskim i myszkowskim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2023