Uwaga: Odwilż na całego! To oznacza niebezpieczeństwa i obowiązki
Uwaga na sople zwisające z dachów i dużo zalegającego na dachach budynków śniegu. To poważne zagrożenie nie tylko dla przechodniów... szczególnie podczas odwilży, ostrzegają strażacy.
REKLAMA
Uwaga na sople zwisające z dachów i dużo zalegającego na dachach budynków śniegu. To poważne zagrożenie nie tylko dla przechodniów... szczególnie podczas odwilży, ostrzegają strażacy.
Mróz w nocy według prognoz osiągnie nawet minus 14 stopni. Zimowe ostrzeżenia nabierają więc jeszcze większej mocy. Rozglądajmy się wokół siebie, nie ignorujmy sytuacji gdy ktoś może potrzebować pomocy.
Mamy pełnię zimy, każdego tygodnia dochodzi do akcji ratunkowych w górach czy na Jurze. O tej porze roku i w związku z feriami zimowymi, które przed nami, warto pamiętać jak pomóc w przypadku odmrożenia lub hipotermii.
Żółty poziom ostrzeżenia wydanego przez Centralne Biuro Prognoz i Instytut Meteorologii dotyczy również Częstochowy i okolic. Nadal aktualny pozostaje komunikat o koniecznej ochronie przed przejmującym zimnem. Mrozy będą dokuczliwe i niebezpieczne jeszcze do sobotniego przedpołudnia (13.02).
Dzisiaj kolejną noc z rzędu częstochowscy strażnicy miejscy kontrolowali pustostany ale i rozdawali osobom bezdomnym ciepłe pożywienie. Akcja jest kontynuowana od początku tygodnia w związku z dużymi mrozami. Dzisiejszej nocy słupek rtęci spadał do minus 16 stopni, a herbatę, kołdry i koce oraz ciepłą zupę patrole doręczyły kilkudziesięciu osobom na terenie Częstochowy.
Miasto zdecydowało się zadbać o zmarzniętych podróżnych, którzy korzystają z komunikacji miejskiej.
Minusy się utrzymują, dlatego poranna porcja gorącej herbaty i jeszcze ciepłe pączki cieszą częstochowian. Dzisiaj znów Radio Jura częstowało przechodniów, ogrzewając na resztę dnia.
Z takim pytaniem skierowaliśmy się do mieszkańców, śledząc jednocześnie prognozy pogody. Mróz choć łagodniejszy na razie z nami zostanie.
Mrozy dochodzące do minus 20 stopni w nocy i kilkunastostopniowy mróz w ciągu dnia przypomniał nam o trwającej zimie. Ostatnio pogoda była dla nas łaskawsza, tymczasem częstochowianie znów przeprosili się z czapkami, rękawiczkami i ciepłą odzieżą.
Z powodu gwałtownego zimna, najbardziej cierpią zwierzęta w schroniskach, potrzebują naszego wsparcia, przypominają lokalne organizacje prozwierzęce. Trwa też kolejna zbiórka kocy, derek i wyściółki do psich bud. W portierni częstochowskiego teatru można zostawić stare kołdry czy narzuty, które zostaną przekazane schronisku w Jamrozowiznie w gminie Kłomnice. Zbierana jest też karma dla bezdomnych kotów.
Silne mrozy mają zostać z nami na dłużej, stąd wszystkie miejskie służby apelują: zwracajmy szczególną uwagę na sytuację osób potrzebujących. Ponownie w weekend ciepłe posiłki zostały dostarczone do miejsc niemieszkalnych, gdzie zwyczajowo przebywają bezdomni.
Nie bądźmy obojętni, apeluje częstochowska policja. Nie przechodźmy obojętnie obok człowieka, któremu grozi zamarznięcie. Jeden telefon może uratować ludzkie życie, przypomina w specjalnej zimowej akcji częstochowska komenda.