Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mamy najniższe temperatury tej zimy. Zwracajcie uwagę na osoby potrzebujące pomocy!

Facebook Twitter

Silne mrozy mają zostać z nami na dłużej, stąd wszystkie miejskie służby apelują: zwracajmy szczególną uwagę na sytuację osób potrzebujących. Ponownie w weekend ciepłe posiłki zostały dostarczone do miejsc niemieszkalnych, gdzie zwyczajowo przebywają bezdomni.

fot. sm.czestochowa.pl

Ekipy streetworkerów i mundurowych trafiały m.in. do pustostanów. Policyjny apel w tej sprawie jest aktualny przez całą zimę, szczególnie jeżeli widzimy kogoś w potrzebie przebywającego na zimnie w miejscu publicznym.

Mówi podkom. Marta Ladowska, rzeczniczka częstochowskiej policji. Zwróćmy uwagę na samotnie mieszkających sąsiadów, którzy mogą wymagać pomocy w czasie silnych mrozów. Chodzi zwłaszcza o osoby starsze, chore, z niepełnosprawnościami i bezdomnych. Dla nich niskie temperatury stanowią realne zagrożenie. Działania z bezdomnymi częstochowski MOPS prowadzi przez okrągły rok, nie tylko akcyjnie…

Dodaje Karolina Bilecka z częstochowskiego MOPS-u. Streetworkerzy i Strażnicy Miejscy monitorują sytuację na bieżąco. Przypomnijmy że statystykę osób bezdomnych w Częstochowie niedawno przedstawili koordynatorzy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W tym roku doliczyli się 371 osób które przebywały na terenie miasta.

Temat przybliżała nam rzeczniczka MOPS-u w Częstochowie Olga Dargiel. W czasie minionego mroźnego weekendu były też podejmowane próby przewiezienia potrzebujących osób do placówek, w których mogą się schronić i ogrzać. Z takiej pomocy zwykle korzystają jednak nieliczni…

Podsumowuje akcję podkom. Marta Ladowska z częstochowskiej komendy. Miasto prowadzi przy pomocy strażników, policjantów i pracowników opieki społecznej nie tylko działania doraźne i osłonowe, ale także długofalową pomoc adresowaną do bezdomnych. Wszelkie potrzeby można zgłaszać pod działającą całą zimę infolinię, pod bezpłatnym numerem 987.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj