Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szokujące zdarzenie w gminie Sulmierzyce. 55-latek rzucił szczenięciem o podłogę

Facebook Twitter

Do 3 lat więzienia, za zabicie psa. Taka kara grozi 55-letniemu mieszkańców gminy Sulmierzyce, niedaleko Pajęczna. Mężczyzna rzucił szczenięciem o podłogę.

wypadki na a1

Rzucił szczenięciem o podłogę

Do tego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. 13 lipca, po jednej z miejscowości w gminie Sulmierzyce błąkało się szczenię. Zostało przygarnięte przez 48-letnią mieszkankę tej miejscowości. Dwa dni później, w trakcie sprawowania opieki, piesek zaczął piszczeć, jak informuje pajęczańska policja, zwierzę prawdopodobnie piszczało z tęsknoty. To rozzłościło pijanego konkubenta 48-latki. Mężczyzna chwycił zwierzę za grzbiet i rzucił nim o podłogę, a następnie wziął martwego już szczeniaka i wyrzucił na sąsiadujące pole.

W toku prowadzonych na miejscu czynności policjanci zabezpieczyli ślady, a martwe zwierzę zostało przekazane do badań sekcyjnych, które będą miały na celu ustalenie przyczyny śmierci. Policjanci zatrzymali 55-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzut zabicia zwierzęcia. Sprawą zajmują się pajęczańscy kryminalni. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023