Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szkolne Oskary wręczone w Szkole Podstawowej nr 7 przy Zamenhofa

Facebook Twitter

Młodzi częstochowianie z "Siódemki" na Rakowie pokazali artystyczną duszę, sprawność umysłu i talent, a najlepsi otrzymali Szkolne Oskary.

W święcie szkoły uczestniczyliśmy z naszym mikrofonem, a o przygotowanej gali opowiedziała nam dyr. Joanna Ziółkowska-Nowak:

Dyr. Joanna Ziółkowska-Nowak: To jest gala rozdania szkolnych Oskarów. Otrzymują je uczniowie w 4 kategoriach „Mądra głowa”, „Sprawne ciało”, „Artystyczna dusza” i „Dar serca”. Uroczystość obchodzona jest już od bardzo wielu lat i ma szczególny charakter. Prezentujemy tak naprawdę osoby, które przez cały rok pracowały na swoje sukcesy, a tym samym na sukcesy naszej szkoły. Znam ich na co dzień, spotykamy się, rozmawiamy na ten temat, często im gratuluję. Takie wyróżnienie pewnie działa motywująco.

Uczniowie mogli pochwalić się statuetkami i tym samym osiągnięciami przed całą społecznością

– mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Częstochowie. Osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz wyniki na olimpiadach mobilizują też kolejne osoby. Bo co roku w szkole przy ul. Zamenhofa wręczanych jest więcej Oskarów:

Dyr. Joanna Ziółkowska-Nowak: Jeśli chodzi o „Mądrą głowę” to finalistka konkursu przedmiotowego z matematyki. Wolontariat to prężnie działające Szkolne Koło Wolontariatu od lat i w tym roku również na rzecz wszystkich potrzebujących, w tym roku również na rzecz uchodźców z Ukrainy. Jeśli chodzi o „Artystyczną duszę” – pierwsze miejsca w konkursach wojewódzkich plastycznych. Jeśli chodzi o „Sprawne ciało” to tu cały plebiscyt pierwszych miejsc na terenie Śląska.

Gratulujemy nagrodzonym częstochowskim uczniom. Rozmawialiśmy z dyrektorką „Siódemki” Joanną Ziółkowską-Nowak.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023