StartWiadomość dnia Wiadomości

Syndyk upadłej spółki ISD złożył wniosek o jego odwołanie [AKTUALIZACJA]

Taką formę ratowania zakładu przyjęli nie bez wątpliwości, pikietujący przed sądem gospodarczym związkowcy.

Mówi przedstawiciel związków w hucie Włodzimierz Seifryd. W poniedziałek (09.09.) częstochowski sąd na kilkugodzinnym posiedzeniu wysłuchiwał oferentów. Wcześniej, 4 września, ogłosił upadłość likwidacyjną. Hutnicy usłyszeli już jednak deklaracje co do uruchomienia produkcji i wypłat wynagrodzeń od przyszłego miesiąca…

Przypomnijmy sąd wyraził zgodę na wydzierżawienie przedsiębiorstwa na czas 12 miesięcy z zastrzeżeniem prawa pierwokupu dla dzierżawcy. O przyszłość firmy nadal obawiają się pracownicy i działacze związkowi.

Dodaje Włodzimierz Seifryd z Międzyzakładowego Związku Zawodowego Ruchu Ciągłego w hucie. Wczoraj (11.09.), przypomnijmy, syndyk z uwagi na pogorszenie stanu zdrowia trafił do szpitala, pojawił się wniosek o jego odwołanie i nie może podejmować decyzji. Rzecznik Sądu Okręgowego potwierdził przyjęcie wniosku w sądzie. Ma zostać wybrany kolejny syndyk dla huty.

AKTUALIZACJA

Jest już powołany nowy syndyk. Jak dowiedziało się Radio Jura w piątek lub w poniedziałek ma prawdopodobnie zostać podpisana umowa dzierżawy . Jeszcze dzisiaj (12.09) o godz. 13:00 ma odbyć się spotkanie prezesa Sunningwell z załogą ISD Huty Częstochowa.

Zostaw komentarz