Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Spłonął bar leśny w Olsztynie. Właściciele uruchomili zbiórkę, aby go odbudować

Facebook Twitter

Trwa publiczna zbiórka na odbudowę Baru Leśnego w Olsztynie. Chętnie korzystali z niego wybierający się na Jurę turyści. Bar spłonął w sylwestrową noc, choć wiadomo, że nie doszło do celowego podpalenia, jak poinformowała częstochowska policja.

Spłonął bar leśny w Olsztynie
Fot. zrzutka.pl

Spłonął bar leśny w Olsztynie

Na razie nie wiadomo co było przyczyną wybuchu pożaru na terenie gastronomii w Olsztynie. Ogień pojawił się w pomieszczeniach biurowych przy ul. Kuhna po zakończeniu imprezy sylwestrowej, poinformowali strażacy walczący z ogniem oraz policjanci. Nikomu nic się nie stało, ale właściciele liczą w dziesiątkach tysięcy poniesione straty.

Uruchomiona w internecie publiczna zbiórka być może pozwoli na odbudowę rodzinnego interesu. Są w potrzebie, napisali na stronach internetowych, że:

Leśny to rodzinny biznes, sukces wielu osób. Dorobek życia. Restauracja budowana była od lat przez naszych rodziców w sercu Jury Krakowsko- Częstochowskiej.

Zniszczenia są spore: objęły cały budynek, elewację, dach, więźbę dachową, instalacje wodną i elektryczną. Jak informują właściciele zbiórkę uruchomili też na pomoc dla pracowników.

Zbiórkę znajdziecie TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj