Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rośnie popularność e-wizyt, które również w woj. śląskim udostępnił interesantom ZUS

Facebook Twitter

Na razie ponad 600 osób skorzystało z wideorozmów z urzędnikami zakładu. Około 100 interesantów to ubezpieczeni z Częstochowy.

W naszym oddziale usługa działa od 29 października i pozwala na załatwienie formalne sprawy bez konieczności odwiedzania siedziby urzędu przy ul. Dąbrowskiego. To bezpieczna i wygodna forma komunikacji…

Jak wynika z naszych danych najwięcej do tej pory wideorozmów dotyczyło spraw związanych ze świadczeniami długoterminowymi, czyli emeryturami i rentami a następnie zasiłków. Sporo osób łączyło się online z ZUS w celu założenia czy potwierdzenia profilu na platformie usług elektronicznych. Do połączenia się z ekspertami wystarczy mieć telefon z dostępem do internetu, tablet czy komputer z kamerką i mikrofonem. Rozmowę umawiamy w dogodnym dla siebie dniu i godzinie. 

Jak informuje rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Beata Kopczyńska, warto załatwić sprawy w tej formie bez potrzeby wychodzenia z domu. Zdarza się że część umówionych spotkań on-line jest odwoływana, ZUS prosi by o tym informować i nie blokować kolejki innym interesantom…

Jeśli kto nie może skorzystać z wizyt w umówionym przez siebie terminie prosimy, by pamiętał o jej odwołaniu. Dzięki temu na taką rozmowę będzie mógł się umówić ktoś inny, kto potrzebuje od nas informacji. W innym przypadku termin będzie zarezerwowany chociaż nikt z niego nie skorzysta.

Dodaje Beata Kopczyńska, rzecznik ZUS-u w regionie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj