Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przyszłe nadzieje sportu żużlowego, czyli Puchar Polski Par Klubowych na mini torze w Rędzinach w najbliższą sobotę

Facebook Twitter

To ważne informacje dla fanów czarnego sportu. W najbliższy weekend na torze do mini-żużla w Rędzinach odbędzie się Puchar Polski Par Klubowych w klasach 85-125 cc. Pod taśmą stanie kilkudziesięciu młodych adeptów żużla z całego kraju.

fot. facebook.com/UksSpeedwayRedziny/

Jeżeli kochacie tę dyscyplinę, warto poznać młode talenty żużlowe:

Sławomir Misiewicz: Jeżeli chodzi o zawodników, to będzie ich dość sporo, bo aż 30. My jako Rędziny organizujemy pierwszy raz w historii działalności klubu finałowe zawody. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że zawodników jest dość sporo i będzie 10 par. Zatem biorąc pod uwagę, że każda para będzie miała rezerwę, to będzie około 30 zawodników. Zatem te zmagania będą dosyć ciekawe. Są też kluby, które wystawiły po dwie pary np. Rybnik. Na pewno będzie trochę inaczej. My szykujemy trochę ładniejszą oprawę samych zawodów

– zapowiada Sławomir Misiewicz z UKS Speedway Rędziny, organizator zawodów. Podczas Pucharu Polski Par Klubowych pojawią się też zawodnicy szkolący się w klubach PGE Ekstraligi. W sobotę (10.09) rędziński klub będzie reprezentował Maksym Ziętara, który opowiada też o treningach ze sportowym partnerem:

Maksym Ziętara: Nastawienie mam takie, że próbuję się wyluzować przed, a potem się bardziej wyżyć. Staram się przygotować bardzo dobrze, żeby wyszły te zawody jak najlepiej. Najczęściej przygotowujemy motory na zawody, treningi, ja muszę wymyć motory i je przygotować. Często trenujemy razem, też wędkujemy razem. Jesteśmy przyjaciółmi.

Sławomir Misiewicz z UKS Speedway Rędziny, dodaje że młodzież jest bardzo ambitna i zapowiada zaciętą rywalizację na torze. Sportowy poziom w mini-żużlu znacząco wzrósł w ostatnich latach:

Sławomir Misiewicz: To widać, że ci chłopcy jeżdżą coraz fajniej, coraz pewniej, to też na pewno nam zaowocuje w przyszłości narybkiem. Mam nadzieję, że dalej będziemy mieć świetny poziom żużlowców, za 5-10 lat na pewno na to pozwoli. W wieku 8 lat zasadniczo możemy rozpoczynać treningi mini-żużlowe w klasie 80-125, trenujemy 2 lata maksymalnie, w wieku 10 lat można zrobić licencję w klasie 125, czyli do klasycznego mini-żużla. W mini-żużlu obecnie startujemy 3 lata, do 13 roku życia.

Początek zawodów w sobotę o 12.00 na mini torze w podczęstochowskiej gminie Rędziny.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj