Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przybywa milionerów w województwie śląskim, m.in. w okolicach Częstochowy

Facebook Twitter

Przybywa milionerów w województwie śląskim, wynika z danych podatkowych Administracji Skarbowej w regionie. W naszym województwie mieszka ponad 4200 takich osób, najwięcej w okolicach Częstochowy, Bielska-Białej oraz Katowic.

fot. Pixabay

W większości to przedsiębiorcy.

Michał Kasprzak: Po raz kolejny wzrosła liczba milionerów w województwie śląskim. W zeznaniach podatkowych za 2021 rok przychód przekraczający milion złotych wykazało ponad 4200 mieszkańców naszego województwa. To 400 osób więc niż w 2020, a prawie 800 osób więcej niż w 2019 roku. Są to osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym, blisko 90%. Drugie miejsce zajmują osoby osiągające przychód ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście – 5,5%. W grupie osób zarabiających powyżej miliona złotych znajdują się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi.

W zeznaniach podatkowych za rok 2021 przychód powyżej 1 mln złotych wykazało więcej podatników niż jeszcze rok i dwa lata wcześniej

– ocenia Michał Kasprzak, przedstawiciel administracji skarbowej w województwie. Podobnie jak rok temu większość milionerów rozliczyła się w bielskich i częstochowskich urzędach skarbowych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj