Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powrót uczniów na miesiąc do szkół, okiem częstochowskiego psychologa

Facebook Twitter

Na niespełna miesiąc przed końcem roku szkolnego, uczniowie znów spotkali się w szkołach. Odwykli jednak od wspólnej nauki i bezpośredniej integracji z rówieśnikami czy nauczycielem, zauważają specjaliści.

fot. klimkin/ Pixabay

Dlatego dobrze trzeba wykorzystać ten czas.

To bardzo dobra wiadomość, że uczniowie znów uczą się razem w szkolnych ławach

– mówi częstochowski psycholog.

Społecznie – przede wszystkim będą mogli nawiązać kontakty, będą mogli się zobaczyć, porozmawiać. Niektórzy się nie widzieli nawet 7 miesięcy. Myślę, że ten czas jest po to, żeby się zintegrowali i na nowo odkryli. Przez 7 miesięcy praktycznie byli pozamykani, trochę społecznych rzeczy uciekło. Sama izolacja spowodowała, że trochę się wystraszyliśmy i trochę lęku wśród młodych się pojawiło. Zamknęliśmy się w wirtualnym świecie – gier, internetu i na spokojnie trzeba z tego wyjść.

Oprócz radości z powrotu do szkół, pacjentom psychologa towarzyszyły też negatywne uczucia. Specjaliści w ostatnich tygodniach zetknęli się z szeroką paletą problemów dzieci i młodzieży:

Lęki i obawy były związane ze szkoła – jak będzie, czy będziemy musieli się uczyć, czy wiedza zdobywana w okresie nauki zdalnej będzie weryfikowana. Nauka była wiadomo jaka – lekko podchodząca i ściągająca na sprawdzianach i egzaminach. Dużo dzieci też mówiło o tym, że miało braki, ponieważ nie notowało w zeszytach. I to była pierwsza obawa, która się pojawiała.

Naszym rozmówcą był częstochowski psycholog – Robert Kowalczuk.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?

Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024