Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pierwsze wypłaty 800+ już 2 stycznia, zapowiada lokalny oddział ZUS

Facebook Twitter

Od kilku miesięcy mówiło się o podwyższeniu świadczenia 500+ do 800+. Z pomysłu poprzedniej ekipy rządzącej nie wycofał się nowy rząd i pierwsze przelewy wyższego świadczenia trafią na konto rodziców już 2 stycznia.

800+
mat. prasowe

Pierwsze wypłaty 800+ już 2 stycznia

Zapowiada rzeczniczka ZUS-u w naszym regionie:

Beata Kopczyńska: W styczniu rodzice i opiekunowie, którzy otrzymują świadczenie wychowawcze, mogą spodziewać się na swoich kontach bankowych wyższych niż zwykle przelewów. Świadczenie wychowawcze wypłacane w kwocie 500 zł zostanie podwyższone do 800 zł. Nie trzeba składać żadnego wniosku. ZUS zrobi to automatycznie. Drugiego stycznia Zakład Ubezpieczeń Społecznych zrealizuje pierwsze przelewy z podwyższoną kwotą. Obejmie 684 tysiące dzieci.

Przedstawicielka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Beata Kopczyńska, przypomina, że pierwsze kolejki z zapytaniami o wyższe wypłaty pojawiły się już kilka miesięcy temu. Mieszkańcy składali niepotrzebnie dublujące się wnioski i pytali o wyrównanie do 800 zł. Pojawiały się też mylące fałszywe wnioski internetowe.

Program jest aktualizowany jednak dopiero od stycznia 2024:

Beata Kopczyńska: Kolejny termin wypłat to 4 i 7 stycznia. Aby otrzymać świadczenie w nowej wysokości, nie trzeba składać żadnego wniosku. ZUS sam podniesie wysokość świadczenia z 500 złotych do kwoty 800 złotych i wypłaci pieniądze z urzędu. Podwyżkę świadczenie otrzymają te osoby, które według stanu na 1 stycznia mają prawo do wsparcia w okresie świadczenia, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do końca maja 2024 roku.

O tym, że 500+ zmienia się w 800+ przeczytamy w wiadomości na platformie usług elektronicznych ZUS. Wystarczy cierpliwie poczekać na świadczenie w nowej wysokości, dodają częstochowscy urzędnicy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj