Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Poczta Polska w związku z koronawirusem zmieniła zasady funkcjonowania

Facebook Twitter

Chcesz wysłać list, nadać paczkę czy opłacić rachunki? Poczta Polska z powodu szerzącej się epidemii zmieniła nieco zasady funkcjonowania. Wprowadzono wiele ograniczeń. Między innymi skrócono godziny pracy.

Czy tak jest też w Częstochowie? Mamy głos słuchaczki w tej sprawie:

Dzień dobry, chciałam zgłosić, że placówki poczty w Częstochowie, przynajmniej te przy ulicy Śląskiej i Orze3chowskiego mają skrócony czas pracy.

– to informacja od naszej słuchaczki, a my potwierdzamy u źródeł. Rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek wyjaśnia w Radiu Jura bezpośrednie powody skrócenia godzin pracy urzędów pocztowych w Częstochowie:

Poczta Polska stara się zapewnić wszystkim klientom dostęp do usług pocztowych. Musieliśmy skrócić godziny pracy placówek ze względu na podniesioną absencję ale zapraszamy klientów, bo każda poczta jest czynna minimum przez 6 godzin dziennie, od 8 do 14, lub od 14 do 20. Niektóre są też czynne w soboty. Placówki, które były dotychczas całodobowe, są obecnie czynne od 8 do 20.

– jak mówi Justyna Siwek, oprócz skrócenia godzin pracy, w urzędach pocztowych wprowadzono też zmiany w obsłudze klientów:

Prosimy aby do placówki wchodziło tylko tylu klientów, ilu może zostać obsłużonych, a wszystko po to, by zbyt wiele osób nie przebywało niepotrzebnie wewnątrz. Prosimy klientów aby w trakcie obsługi pozostali za wyznaczoną linią, tak aby odległość miedzy osobą obsługiwaną a naszym pracownikiem wynosiła minimum 1,5 metra aby zminimalizować te bezpośrednie kontakty, kiedy np. trzeba dokonać opłaty, czy też okazać dowód osobisty i tylko wtedy klient będzie proszony o podejście bliżej do pracownika.

Zachowanie minimum 1,5 metrowej odległości pomiędzy klientami a obsługą to jedno z wdrożonych zaleceń mające zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem w placówkach pocztowych. Do listonoszy z kolei dostarczane są sukcesywnie m.in jednorazowe rękawiczki:

W pierwszej kolejności dostarczyliśmy płyny do dezynfekcji rąk dla listonoszy, następnie rękawiczki, dostarczamy też pracownikom sukcesywnie maseczki jednorazowe. Cały czas zakupy środków, które służą bezpieczeństwu naszym pracowników są kontynuowane (…).

– jak informuje Justyna Siwek, Poczta Polska wprowadziła też zmiany w sposobie potwierdzania listu poleconego lub paczki:

Nie wymagany jest już podpis przy odbieraniu paczek czy listu poleconego. Zamiast dotychczasowego podpisu wystarczy obecnie okazać dokument tożsamości, z którego zostaną spisane ostatnie 4 cyfry z dowodu tożsamości. Te cztery ostatnie cyfry służą obecnie za podpis przy odbieraniu listów poleconych i paczek.

Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.poczta-polska.pl/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2020