Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Plenerowy Sylwester na Bieganie bez fajerwerków, nie chcą ich obrońcy zwierząt

Facebook Twitter

Powitanie Nowego Roku w Częstochowie bez głośnych fajerwerków. To ukłon w stronę właścicieli zwierząt i kontynuacja podobnych decyzji sprzed pandemii. Po trzyletniej przerwie wraca plenerowy miejski Sylwester na placu Biegańskiego.

Sylwester na Bieganie bez fajerwerków
Fot. czestochowa.pl

Sylwester na Bieganie bez fajerwerków

Wyjaśnia naczelnik miejskiego Wydziału Kultury Robert Jasiak:

Robert Jasiak: Najważniejsze jest dobro mieszkańców i staram się wsłuchiwać w ich głos. Wzorem lat poprzednich fajerwerków nie będzie, ale to ze względu właśnie na dobro zwierząt i tego, co mieszkańcy komunikują. Od wielu lat kontynuujemy decyzje, które były podjęte dużo wcześniej. Nie tyle będzie czegoś brakować, tylko będziemy mogli się cieszyć z tego, że wspólnie będziemy celebrować powitanie Nowego Roku.

Będzie muzyka, życzenia, toast i wspólna zabawa. Zaproszenie na plenerowego Sylwestra jest otwarte dla wszystkich. Frekwencja na placu zwykle rośnie bliżej północy:

Robert Jasiak: Jest taka godzina kluczowa około godziny 23:15, 22:45, gdzie ludzie, którzy celebrują powitanie Nowego Roku w swoich mieszkaniach, mają jakieś prywatki, przychodzą na plac Biegańskiego i wspólnie witamy ten Nowy Rok. Cieszymy się, że możemy wspólnie świętować fajne wydarzenie, które też integruje naszą społeczność mieszkańców

– zachęcał do uczestnictwa i integracji w sylwestrowy wieczór Robert Jasiak. Start pierwszymi koncertami ok. 21.00. Brathanki w roli gwiazdy zagrają o 23.20. Miasto planuje zabawę przy muzyce do 1:30 w nocy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj