Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Opaski UV dla dzieci na lato. Taką ochronę bezpłatnie rozdaje Galeria Jurajska

Facebook Twitter

Wyposaż dziecko na wakacyjny wyjazd w opaskę UV, która pozwala chronić skórę przed słońcem. Możemy dzięki niej kontrolować, czy maluchy nie przebywają zbyt długo w niebezpiecznym promieniowaniu, jakie dociera do nas w nasłonecznionych miejscach.

fot. facebook.com/galeriajurajska/

Jak to działa?

Tomasz Pietrzak: Znajdujące się na niej kółko – zapięcie wykonane jest ze specjalnego materiału światłoczułego, który zmienia kolor pod wpływem nadmiaru promieniowania UV, sygnalizując tym samym konieczność m.in. schronienia się w cieniu i posmarowania kremem z filtrem. Taki gadżet może się okazać pomocny zwłaszcza dla rodziców małych dzieci. Zakładając opaskę na rękę możemy uchronić dzieci przed poparzeniami skóry.

Jak mówi Tomasz Pietrzak z Galerii Jurajskiej, sezon wakacyjny mamy w pełni, niektórzy planują dopiero wyjazdy i plażowanie. Opaska na rękę dziecka może być dobrą podpowiedzią dla opiekunów i rodziców, kiedy warto się nawodnić, użyć kremu z filtrem lub schronić w cieniu. Dlatego częstochowska galeria w kolejnych dniach rozdaje je bezpłatnie:

Tomasz Pietrzak: Przyda się ona na pewno na wakacjach, ale także w czasie każdej letniej zabawy na świeżym powietrzu, czy nad wodą, czy na osiedlowym placu zabaw. Taka opaska spełnia jeszcze jedną bardzo ważną rolę – możemy na niej napisać numer telefonu rodzica, tak na wszelki wypadek, kiedy maluch się zgubi. Opaski można odebrać w punkcie informacyjnym Galerii Jurajskiej, jednak ilość jest ograniczona

– dodaje Tomasz Pietrzak z Galerii Jurajskiej, która zainicjowała akcję wyposażania dzieci w opaski UV. Specjaliści dodają, nie zapominajmy podczas przebywania nad wodą i na słońcu o kremach z filtrem. W ciągu dnia warto go nakładać kilkakrotnie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024