Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Niedługo szczepienia w DPS-ie przy Kontkiewicza

Facebook Twitter

15 stycznia rusza rejestracja seniorów na szczepienia przeciw COVID-19. Cały czas trwają też szczepienia w grupie "0". Należą do niej także pracownicy Domów Pomocy Społecznej.

fot. huntlh/pixabay.com

Chęć zaszczepienia zgłosili także pracownicy DPS-u z ul. Kontkiewicza na Wyczerpach, mówi dyrektor placówki Zbigniew Kamiński:

W pierwszej kolejności, czyli w tej grupie 0 będą szczepieni pracownicy. Osoby zadeklarowane zgłosiliśmy do szpitala wojewódzkiego na Parkitce i w najbliższą sobotę, po godzinie 14:00, pierwsza grupa 20-kilku osób ma zostać zaszczepiona. W kolejce czeka następnych 60 osób, czyli będzie to około 60% załogi w tym pierwszym i drugim rzucie.

W najbliższych dniach szczepionka przeciwko wirusowi Sars Cov2 zostanie podana również mieszkańcom DPS-u…

Mieszkańcy będą szczepieni, bo niebawem może już w przyszłym tygodniu za pośrednictwem Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Amicus z Alei Pokoju 44, którego to pielęgniarki mają przyjechać do nas i na miejscu, w ludzkich warunkach, bez oczekiwania w kolejce, mieszkańcy w liczbie około 160 osób ze 189, jakich mamy wszystkich w placówce

– dodaje dyrektor Zbigniew Kamiński. W tej chwili wszyscy mieszkańcy DPS-u z ul. Kontkiewicza mają negatywne wyniki w kierunku COVID-19. W placówce nadal obowiązują zasady reżimu sanitarnego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 marca 2021