Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nie odbędzie się dziś (13.03.) Droga Krzyżowa, która miała przejść Alejami Najświętszej Maryi Panny

Facebook Twitter

Taką decyzję podjął abp. Wacław Depo. Jednocześnie metropolita częstochowski zachęca do indywidualnego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej.

fot. boshakti / pixabay.com

ZARZĄDZENIE

W odpowiedzi na sytuację podwyższonego zagrożenia epidemiologicznego, mając na celu dobro i spokój wiernych, zmieniam formę Drogi Krzyżowej Aleją Najświętszej Maryi Panny, zaplanowaną na piątek, 13 marca br.

Nie odbędzie się wspólne, zorganizowane nabożeństwo ulicami Częstochowy, natomiast wiernych zapraszam do indywidualnego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej we własnych wspólnotach parafialnych i zakonnych. Dzieci i młodzież powinny uczestniczyć w nabożeństwach wyłącznie pod opieką i na odpowiedzialność swych rodziców i opiekunów.

Podczas nabożeństw w poszczególnych wspólnotach łączyć się będziemy duchowo i prosić przez Błogosławioną Mękę, Śmierć i Chwalebne Zmartwychwstanie Pana Naszego, Jezusa Chrystusa, o oddalenie epidemii, obronę naszej Ojczyzny i całego świata, a także o miłosierdzie Boże dla zmarłych, zdrowie dla chorych i umocnienie dla wszystkich niosących pomoc.

(-) + Wacław DEPO
ARCYBISKUP METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI

(-) Ks. Marian SZCZERBA
KANCLERZ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 maja 2021