Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

33 tys. pobranych aplikacji mZUS

Facebook Twitter

Aplikacja mZUS uruchomiona została w połowie listopada, a do tej pory 33 tys. razy ściągnięto ją na urządzenia mobilne. Umożliwia ona szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny, np. "500 plus" czy "Dobry start".

Aplikacja mZUS rozbudowana o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i żłobkowe
mat.prasowe

Aplikacja mZUS została uruchomiona 14 listopada tego roku. 33 tysięcy urządzeń mobilnych ma zainstalowaną i połączoną z Platformą Usług Elektronicznych ZUS aplikację. Przez aplikację mobilną złożono ponad 1,5 tys. wniosków na ok. 2,1 tys. dzieci, w tym: 628 wniosków „Dobry start” oraz 878 wniosków „500+”.

Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Jest do pobrania bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store. Aktualnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które mogą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. W początkowym okresie funkcjonowania klienci mogli złożyć za jej pośrednictwem wnioski o świadczenie „Dobry start” i „500 plus”. Na ten moment termin składania wniosków o 300 plus już się skończył, natomiast rodzice wciąż mogą składać wnioski o świadczenie wychowawcze „Rodzina 500 plus”, czyli: DS-R, DS-O, DS-S oraz SW-R i SW-O

– informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

mat.prasowe ZUS

W dalszej perspektywie aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin, czyli o wnioski Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) i dofinansowanie do żłobków (DZ).

Osoby, które chciałyby korzystać z aplikacji mZUS muszą mieć swój profil na PUE ZUS i połączyć ją z tym swoim profilem. Bez tego proces aktywacji nie będzie możliwy. Jak to zrobić? Wszystko jest dokładnie opisane, krok po kroku, na początkowych ekranach startowych aplikacji

– dodaje rzeczniczka. Obecnie liczba zarejestrowanych profili na PUE ZUS przekroczyła 10,8 mln.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2023