Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mieszkańcy bezpłatnie mogli skorzystać z konsultacji z dermatologiem

Facebook Twitter

Częstochowa pojawiła się na trasie dermobusa Fundacji NEUCA dla Zdrowia, w którym mieszkańcy mogli wykonać bezpłatne badania znamion i zmian na swojej skórze. Wykwalifikowany personel nakłaniał do zwrócenia uwagi na problem i zadbania o właściwą diagnostykę przebarwień jakie można zaobserwować na swoim ciele.

fot. DarkoStojanovic/ pixabay.com

Oprócz badań skóry były też porady z zakresu profilaktyki.

Jak mówił nam specjalista Kamil Wiewióra, zachorowalność na czerniaka skóry w ostatnich latach w Polsce, zwiększyła się aż 3-krotnie. Co roku o swojej chorobie dowiaduje się ponad 3 tys. osób. Schorzenie to cechuje wysoki poziom złośliwości, szybki rozwój i niska odporność na leki. Kluczową rolę w walce z nim odgrywa właściwa diagnostyka i kontrola oraz oczywiście czas, co daje szansę na niemal całkowite wyleczenie.

Dodaje Kamil Wiewióra z fundacji Polska Profilaktyka Neuca Dla Zdrowia. Jeżeli znamiona na naszym ciele mają nieregularny kształt bądź pojawiają się inne niepokojące symptomy, zawsze trzeba szukać porady fachowca, radzili częstochowianom specjaliści. Badanie można było przejść całkowicie bezpłatnie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj