Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejskie eko-dotacje dla częstochowian – najpopularniejsze te na wymianę pieców

Facebook Twitter

Miejskie eko-dotacje to temat, który interesuje wielu częstochowian, a pieniędzy na ten cel ciągle zbyt mało. Do końca marca można składać wnioski u udzielenie dopłaty na ekologiczne inwestycje jak wymiana pieców opalanych węglem w domach.

To najpopularniejsze spośród przygotowanych ekologicznych działań, jakich mogą podjąć się mieszkańcy w Częstochowie.

Cykl dotacji proekologicznych w zakresie modernizacji systemów grzewczych, mamy zabezpieczone środki finansowe w kwocie 500 tys. złotych. Dofinansowaniu podlegają zadania polegające na zdemontowaniu i zlikwidowaniu źródła ciepła, czyli kotła starego typu opalanego węglem, miałem, koksem lub ekogroszkiem i zastąpieniu go bardziej ekologicznym rozwiązaniem, czyli podłączeniem do sieci ciepłowniczej, ogrzewaniem elektrycznym, kotłem gazowym, kotłem olejowym albo pompą ciepła.

Jak tłumaczy Marika Komorowska – zastępca naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska, kwota dofinansowania wynosi do 70% poniesionych kosztów przy wymianie kotła:

Wydział Ochrony Środowiska przypomina, że w przypadku składania wniosków liczy się kolejność zgłoszeń:

Po podpisaniu mowy mieszkańcy muszą wykonać ekologiczną inwestycję do 20 września tego roku, dodaje Marika Komorowska z magistratu. Na wszystkie eko-dotacje dla częstochowian w miejskiej kasie zarezerwowano 750 tys. złotych.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj