Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Krzesła do jadalni – jak wybrać najlepsze? [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Jadalnia jest miejscem, które gromadzi domowników oraz gości na wspólnych posiłkach. Aby czas spędzony przy stole mijał w dobrej atmosferze, ważne są przede wszystkim: pyszne jedzenie, doborowe towarzystwo i… wygodne krzesła! Sprawdź, czym się kierować podczas wyboru krzeseł do jadalni.

Idealne krzesła do jadalni, które znajdziesz tutaj: https://halomeble.pl/309-krzesla-do-jadalni powinny być wygodne, odpowiednio dobrane do wystroju i wielkości wnętrza oraz dobrze dopasowane do stołu. To, czy krzesło wydaje się wygodne, jest w dużej mierze kwestią indywidualną i należy to sprawdzić samemu, najlepiej podczas wizyty w salonie meblowym. Pozostałe czynniki mające wpływ na to, jakie krzesło do jadalni najlepiej sprawdzi się w Twoim domu, omówimy w poniższym artykule.

Krzesła do jadalni a wielkość pomieszczenia

Jeśli dysponujesz dużą jadalnią lub przestronnym salonem z wydzieloną częścią jadalnianą, możesz w zasadzie dobrać dowolne krzesła (oczywiście pasujące do charakteru wnętrza), bez obaw, że przytłoczą pomieszczenie.

Aranżacja niewielkiej jadalni będzie stanowić większe wyzwanie. Krzesła powinny być nie tylko wygodne, ale również na tyle wizualnie „lekkie”, by nie zdominowały niewielkiej jadalni. Świetnie sprawdzą się krzesła ażurowe, z wycięciami lub niewysokie modele, których oparcie nie wystaje więcej niż 20 cm ponad stół. Jeśli masz mało miejsca, uważaj również na modele, które mają rozstaw nóg szerszy niż siedzisko. W takim przypadku niewiele krzeseł zmieści się przy stole, ponieważ należy je ustawić w większej odległości od siebie, tak by ich nogi się nie krzyżowały.

Jak dopasować krzesła do stołu?

Do wygodnego spożywania posiłków każda osoba potrzebuje przynajmniej 60 cm miejsca przy stole. Jeśli chcesz policzyć, ile krzeseł zmieści się przy Twoim stole, podziel długość jego boków przez 60 cm. Masz stół rozkładany? Weź pod uwagę jego wymiary po rozłożeniu.

Ponadto ważna jest również odległość między siedziskiem a blatem stołu. Powinna ona wynosić ok. 30 cm. Jeśli będzie znacznie mniejsza, wstawanie od stołu będzie problematyczne. Znacznie większa odległość natomiast sprawi, że spożywanie posiłków będzie mało komfortowe.

Krzesło do jadalni w dobrym stylu

W dobrym, czyli spójnym z wystrojem całego wnętrza. Twoja jadalnia utrzymana jest w klimacie skandynawskim? Sprawdzą się klasyczne krzesła o prostej formie z jasnego, lub malowanego na biało drewna.

Krzesła drewniane to również świetny wybór do rustykalnego lub prowansalskiego wnętrza. Jeśli Twoja jadalnia jest urządzona właśnie w takiej estetyce, możesz dodatkowo zawiązać na siedziskach poduszki w drobną kratę lub kwiatowy wzór.

Styl nowoczesnego, industrialnego wnętrza podkreślą krzesła wykonane z czarnego metalu. Styl loftowy już od kilku sezonów nie wychodzi z mody, więc tego typu meble są łatwo dostępne w sklepach.

Elegancję Twojej jadalni najlepiej podkreślą wysokie skórzane krzesła w kolorze dopasowanym do wystroju całego wnętrza. Możesz również postawić na efektowne krzesła obite kolorowym welurem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lutego 2023