Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kradzieże w Częstochowie: policjanci na zakupach rozpoznali seryjną złodziejkę

Facebook Twitter

Kradzieże w Częstochowie to niemal plaga. Świadkiem jednej z nich byli policjanci, którzy od razu zareagowali. Policjanci na zakupach, zatrzymali złodziejkę. Kobietę znali z rysopisów do wielu spraw związanych z kradzieżami w Częstochowie.

Do Komisariatu IV Policji napływały zawiadomienia o kobiecie, która specjalizowała się w kradzieży artykułów spożywczych, galanteryjnych.

St. post. Magdalena Kozłowska, która pracowała nad sprawami o wykroczenia, miała podejrzenia, że ta sama osoba pojawia się na zabezpieczonych nagraniach kamer monitoringu. Wiedziała, że to tylko kwestia czasu, kiedy złodziejka zostanie zidentyfikowana.

Niespodziewanie, przełom nastąpił, kiedy policyjna para robiąc zakupy w jednym z częstochowskich marketów, zauważyła kobietę, której wizerunek odpowiadał temu z nagrań. W jednym z butików, kobieta wyjęła pasek i wkładała go do torebki. Kiedy zauważyła, że jest obserwowana, szybko odłożyła towar z powrotem. Kozłowscy byli pewni, że to ta sama osoba. Informacja o podejrzeniach została przekazana do komisariatu, który na miejsce wysłał patrol.

Pierwsze chwile po zatrzymaniu były napięte. Kobieta milczała, lecz ostatecznie przyznała się do winy. W tym samym czasie na miejsce przybył patrol Policji, który przeprowadził dalsze czynności.

Dzięki interwencji policyjnej pary, 43-letnia kobieta z Częstochowy nie pozostanie bezkarna. Kryminalni z częstochowskiego komisariatu nadal gromadzą materiał dowodowy i prowadzą postępowanie w tej sprawie. Grozi jej kara do 5 lat więzienia. Złodziejka, która przez długi czas unikała sprawiedliwości, w końcu została zdemaskowana. To kolejny przykład na to, jak nieustępliwość i zaangażowanie policji przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa w naszych miastach.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj