Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kornowawirus opóźni inaugurację sezonu dla biało – zielonych. Klub wykorzystuje czas i poszukuje zawodnika na pozycję „gościa”

Facebook Twitter

To już ostatnie dni do rozpoczęcia rozgrywek PGE Ekstraligi. Nadal Włókniarz Częstochowa pracuje nad składem, który z zawodników mógłby wzmocnić drużynę na gościnnej pozycji.

W kuluarach klubu przewijają się różne nazwiska m.in. Rune Holta czy Rohan Tungate:

Przed nami też faza treningów takich, na których trener będzie sprawdzał Oskara Polisa i jego możliwości. Także jednego gościa mamy, naszego wychowanka. Gdzies tam rozglądamy się za zagranicznym zawodnikiem. Być może to będzie Rune Holt albo Rohan Tungate, ale też nie palimy się do tego. Nie ma tutaj takiej potrzeby, żeby szukać na siłę zagranicznego zawodnika.

Biało-zieloni w okresie przedsezonowym są bardzo aktywni, przyznaje prezes Michał Świącik. Klub poinformował, że do ich szeregów dołączył wicemistrz polski na mini żużlu – Szymon Ludwiczak, który niedługo ma zdać licencję. Umowę w Częstochowie podpisał aż do ukończenia przez niego wieku juniorskiego:

Szymon to jest chłopak bardzo ambitny. Nie ukrywam, że obserwowałem jego rozwój przez dwa ostatnie lata i widziałem,jak to wszystko przebiega, także jestem bardzo szczęśliwy z tego tytułu, że ten chłopak wybrał Częstochowę, bo proszę pamiętać, że w tym wieku nikogo nigdzie się nie przymusza. Tutaj próby treningowe w zeszłym roku spowodowały to, że Państwo Ludwiczakowie zobaczyli, jak jest w naszym klubie. Z niego powinien być dobry zawodnik. Ma do tego predyspozycje. Jeżeli nic się złego nie stanie po drodze, nie odechce mu się jazdy na żużlu a nie zanosi się, żeby mu się odechciało, to będziemy mieli bardzo wartościowego juniora.

Tymczasem już wiadomo, że pierwszy mecz sezonu PGE Ekstraligi żużlowcy Włókniarza zaplanowany na 3 kwietnia nie dojdzie do skutku. Powodem jest zakażenie koronawirusem wykryte u dwóch zawodników drużyny z Lublina. Mecz został przełożony na 23.04.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj