Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koniec sezonu lotniczego w Aeroklubie Częstochowskim

Facebook Twitter

Październik co roku kończy sezon na podziwianie sportów lotniczych w Aeroklubie Częstochowskim. Przed nami jeszcze efektowna impreza na celność w lądowaniu.

Zjedzie grono utytułowanych pilotów i paralotniarzy. To już 17 października, a w Rudnikach wszyscy liczą na dobrą pogodę…

Październik w Aeroklubie Częstochowskim jest miesiącem, w którym tradycyjnie zakańczamy sezon Zawodami na Celność Lądowania a Aeroklub Częstochowski zaprasza wszystkich pilotów, ale również sympatyków sportów lotniczych na tegoroczne zawody. Zostaną rozegrane w dyscyplinach lotniczych – samolotowej, szybowcowej, paralotniowej oraz spadochronowej. Do startu w zawodach dopuszczamy wszystkich pilotów i uczniów pilotów posiadających aktualnie badania i uprawnienia. 

Mówi Paula Malicka-Brzdąk, rzecznik Aeroklubu Częstochowskiego. W dniu zawodów na lotnisku w Rudnikach będzie można też samemu przekonać się jak to jest w powietrzu. Polecamy już od rana w sobotę (17.10.).

Konkurencję szybowcową będziemy odbywać za wyciągarką, latać na szybowcach „Bocian”, „Puchacz”. Zawody odbędą się na lotnisku Rudniki dnia 17 października w sobotę. Uczestnicy przebywają na godzinę 8:00, natomiast start konkurencji, widowiskowych konkurencji rozpoczynamy o godzinie 10:00, także zapraszamy wszystkich na te wydarzenie. 

Szczegóły na temat zawodów, zasad, zapisów, ale i uczestnictwa w roli widzów można szukać na stronach i profilach Aeroklubu Częstochowskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj