Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kilka tysięcy wniosków o dodatek węglowy już przyjęte w CCS. Zainteresowanie jest ogromne

Facebook Twitter

Zainteresowanie dopłatami do opału na zimę stale rośnie, wreszcie samorządy mogą przyjmować wnioski od mieszkańców, którzy chcą uzyskać dodatek węglowy. U nas tematem zajmie się Częstochowskie Centrum Świadczeń.

To jednorazowe i bezzwrotne wsparcie w wysokości 3 tys. złotych. Wnioski o świadczenie można składać do 30 listopada

– wyjaśnia Lidia Czuma- Imiołczyk.

Lidia Czuma- Imiołczyk: Dodatek węglowy to specjalne jednorazowe świadczenie przyznawane na podstawie przepisów z ustawy z 5 sierpnia 2022. Zgodnie z tą ustawą wsparcie przysługuje gospodarstwom domowym, których główne źródło ogrzewania stanowi m.in. kocioł na paliwo stałe, kominek, piec kaflowy, zasilanie węglem, brykietem lub pelletem, który zawiera przynajmniej 85% węgla kamiennego

– informowała dyrektor Częstochowskiego Centrum Świadczeń. Dodatek węglowy nie jest zależny od dochodów osiąganych przez członków rodziny, jest jednorazowy i jego wysokość się nie zmienia:

Lidia Czuma- Imiołczyk: Należy spełnić podstawowy warunek, czyli uzyskanie wpisu lub zgłoszenie do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, które należało złożyć do 30 czerwca, taki był termin składania deklaracji. Wnioski o dodatek węglowy można składać w siedzibie Częstochowskiego Centrum Świadczeń przy ul. Sobieskiego 15 osobiście. Można składać również drogą pocztową lub też elektronicznie przez ePUAP.

W związku z dużym zainteresowaniem dodatkiem węglowym, Częstochowskie Centrum Świadczeń tłumnie odwiedzają interesanci. Pojawia się mnóstwo pytań od osób sprawdzających, na jakich warunkach mogą się starać o dodatek:

Lidia Czuma- Imiołczyk: Od kilku miesięcy osoby pytają, kiedy będą mogli składać takie wnioski, a od dnia 17 sierpnia przyjmujemy takie wnioski. W chwili obecnej mamy już prawie 3000 przyjętych wniosków. Jest to prawdziwe oblężenie jednostki. Tym bardziej, że nadal składane są wnioski o wypłatę dodatku osłonowego, który również przysługuje. Pracujemy na pełnych obrotach. Ten okres jest ogromnie napięty.

Po więcej informacji zaglądajcie na stronę internetową centrum świadczeń: www.ccs.czestochowa.pl. O szczegółach związanych z przyznaniem dodatku informuje też w internecie Urząd Miasta oraz rząd na swoich stronach gov.pl.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2022