Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kiedy jest najbliższa niedziela handlowa? Kiedy sklepy będą otwarte?

Facebook Twitter

W najbliższą niedzielę, 24 marca, miłośnicy zakupów będą mieli powody do zadowolenia – sklepy będą otwarte. To jedna z nielicznych niedziel w roku, kiedy możliwy jest handel, mimo obowiązujących ograniczeń.

UOKiK Kiedy jest najbliższa niedziela handlowa?
Fot. pixabay.com

Kiedy jest najbliższa niedziela handlowa? To już w ten weekend

Ustawa restrykcyjna, która zaczęła obowiązywać od 1 marca 2018 roku, wprowadziła stopniowy zakaz handlu w niedziele, z wyjątkiem wybranych dni. Od roku 2020, zakupy zrobimy jedynie w siedem wyznaczonych niedziel: ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, niedzielę przed Wielkanocą oraz dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem.

Po 24 marca, kolejna szansa na niedzielne zakupy przedstawi się 28 kwietnia, a później w dniach 30 czerwca, 25 sierpnia, 15 grudnia i 22 grudnia. Warto planować zakupy z wyprzedzeniem, mając na uwadze te daty.

Niemniej, ustawa przewiduje szereg wyjątków od reguły. Zakaz handlu nie dotyczy placówek, które mogą się pochwalić, że przynajmniej 40% ich przychodów pochodzi z działalności pocztowej. Swobodnie działają też cukiernie, lodziarnie, stacje paliw, kwiaciarnie, sklepy z prasą oraz kawiarnie. Dzięki tym wyłączeniom, nawet w niedziele objęte zakazem, nie zabraknie miejsc, gdzie można coś kupić.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024