Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Już oficjalnie: frekwencja w referendum wyniosła 40,91 procent, wynik nie jest wiążący

Facebook Twitter

Frekwencja w referendum w skali kraju wyniosła nieco ponad 40 procent. I chociaż większość głosujących na pytania referendalne odpowiadało "nie" to głosowanie i tak nie jest dla rządzących wiążące.

Frekwencja w referendum

Frekwencja w referendum: 40,91 procent

Wraz z wyborami parlamentarnymi 15 października odbyło się ogólnokrajowe referendum. Polacy odpowiadali w nim na cztery pytania.

Na pierwsze pytanie, dotyczące wyprzedaży majątku państwowego podmiotom zagranicznym, 96,49 proc. głosujących udzieliło odpowiedzi „nie”, natomiast 3,51 proc. odpowiedziało „tak”. Na drugie pytanie, dotyczące podniesienia wieku emerytalnego, 94,61 proc. głosujących odpowiadało „nie”, a 5,39 proc. odpowiedziało „tak”.

Na pytanie trzecie, dotyczące likwidacji bariery na granicy z Białorusią, 96,04 proc. głosujących odpowiedziało „nie”, a 3,96 proc. odpowiedziało „tak”. Na czwarte pytanie, dotyczące przyjęcia nielegalnych imigrantów, 96,79 proc. głosujących odpowiedziało „nie”, a 3,21 proc. odpowiedziało „tak”.

Wynik referendum nie jest wiążący, gdyż frekwencja wyniosła jedynie 40,91 proc., a zgodnie z przepisami, wynik byłby wiążący, gdyby wzięła w nim udział więcej niż połowa osób uprawnionych do głosowania.

/PAP

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj