Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jasna Góra wydała oświadczenie

Facebook Twitter

To kolejny dzień protestów kobiet przeciwko decyzji TK w sprawie aborcji. W Częstochowie "spacer" rozpoczął się o godzinie 17.00. Na godzinie 17.00 zapowiedziała też swoje spotkanie przed Jasną Górą "Straż Narodowa".

Jednocześnie Ojcowie Paulini opublikowali oświadczenie wobec ostatnich protestów…

Komunikat
28 października 2020

W związku z licznymi zapytaniami o sytuację Jasnej Góry pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za wszystkie wyrazy solidarności i każdy gest pomocy wobec sanktuarium i klasztoru. Choć dotychczasowe demonstracje w Częstochowie przebiegały w sposób gwałtowny, jednak nie zaburzyły naszego rytmu życia, skupionego na modlitwie i posłudze sakramentalnej wobec pielgrzymów.
Podejmujemy niezbędne kroki by ochronić w pierwszym rzędzie bezpieczeństwo osób, a także zabezpieczyć miejsca o charakterze sakralnym i kulturowo bezcennym, przed wszelkimi aktami przemocy i wandalizmu.
W naszych wysiłkach staramy się kierować biblijną zasadą „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj” (Rz 12, 21).
Osoby pragnące pomóc nam w tych trudnych chwilach usilnie prosimy o przyjęcie postawy modlitewnej, niekonfrontacyjnej i o zachowanie zasady szacunku wobec każdego, tak by nikt – także osoby agresywne – nie został w żaden sposób poszkodowany.
Wszystkich prosimy o zachowanie zaleceń epidemiologicznych.
W dniach 3-11 listopada o godzinie 15.00 planowana jest w Kaplicy Cudownego Obrazu nowenna w intencji narodowego pojednania. W związku z limitem miejsc zapraszamy do uczestnictwa za pośrednictwem mediów.
Wobec pochodzących z prywatnych źródeł, nie zawsze precyzyjnych informacji na temat bieżącej sytuacji na Jasnej Górze, zachęcamy by wiedzę czerpać z oficjalnych komunikatów.
Jasnogórskiej Matce i Królowej Polski, tej która przynosi pokój, powierzamy wszystkich, zapraszając do duchowej jedności, szczególnie w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

o. Michał Legan OSPPE
rzecznik prasowy Jasnej Góry

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj