Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gminie Żarki zależy na czystym powietrzu, w złożeniu wniosku o dotację pomoże urzędnik

Facebook Twitter

W ostatnich dniach walczymy ze złą jakością powietrza w Częstochowie i okolicach. Dokuczliwy nie tylko dla astmatyków czy seniorów smog utrzymuje się nawet przez większość dnia. Dlatego m.in. gmina Żarki przypomina o projekcie Czyste powietrze.

fot. Ashish Bogawat/ Pixabay

Teraz pomoże skutecznie pozyskać dotację na eko inwestycje dla mieszkańców, czyli urzędnicy wspólnie pochylą się z nimi nad wnioskiem:

Gmina Żarki pomaga w realizacji zadań z programu Czyste Powietrze. Jeżeli tylko chcesz zmienić piec, wymienić instalację c.o., a nawet domowe drzwi i okna, czy wykonać termomodernizację budynku, bądź zamontować fotowoltaikę, albo kolektory słoneczne, gmina pomoże z dokumentami. Zapewni teraz bezpłatne doradztwo i pomoc w wypełnianiu wniosków, będzie można otrzymać ją na miejscu w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach. Jak to praktycznie wygląda? Mieszkańcy kontaktują się telefonicznie lub przychodzą do punktu obsługi – otrzymują wówczas podstawowe informacje o programie, także w formie papierowej. Po określeniu planowanych inwestycji i swoich potrzeb oraz po przekazaniu niezbędnych danych, wniosek jest wypełniany przez przeszkolonego pracownika. Następnie wniosek jest drukowany, sprawdzany przez Wnioskodawcę i dopiero wysyłany do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Tym sposobem burmistrz Żarek Klemens Podlejski, chce zachęcić wszelkimi sposobami wszystkich, aby zadbali o środowisko. Bez pomocy pracowników gminy często mieszkańcy nie byliby w stanie zaaplikować o takie dotacje. Pieniądze są zapewniane w formie refundacji poniesionych wcześniej kosztów.

Tematem zajmowała się Małgorzata Kmieciak.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj