Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Finał artystyczny w Filharmonii w piątek (16.06)

Facebook Twitter

Kończy się sezon artystyczny w Filharmonii Częstochowskiej. W najbliższy piątek (16.06.) na uroczyste, muzyczne zakończenie wydarzenie związane również z rokiem Mikołaja Kopernika.

Fot. filharmonia.com.pl

Finał artystyczny w Filharmonii

Dla słuchaczy muzycy przygotowali suitę Gustava Holsta „Planety”.

Adam Klocek: Niezwykłe, olbrzymie symfoniczne dzieło dotyczące naszego układu planetarnego, pierwowzór w pewnym sensie muzyki filmowej. Fani nie tylko muzyki klasycznej, ale takich pozycji jak Gwiezdne Wojny czy muzykę z innych najbardziej znanych filmów zobaczą pierwowzór, z którego czerpali kompozytorzy tacy jak John Williams, między innymi właśnie Gustaw Holt, niezbyt może znany kompozytor angielski, ale te planety to niezwykły utwór. Będzie im towarzyszyć pokaz planetarny na suficie naszej filharmonii, tutaj, na tej olbrzymiej płaszczyźnie nad orkiestrą. Także zapraszamy serdecznie.

Mimo uroczystego zakończenia sezonu, w okresie wakacyjnym Filharmonia nie zamilknie, mówi dyr. Adam Klocek. Orkiestra jak przed rokiem będzie obecna w miejscowościach jurajskich, na specjalnych koncertach plenerowych:

Adam Klocek: Za tydzień w niedzielę z kolei inauguracja trzeciego już Jurajskiego Muzycznego Festiwalu. Wybitny portugalski skrzypek Emanuel Salvador i między innymi koncert Ludwiga van Beethovena, Koncert skrzypcowy D-dur. Cały czas coś się dzieje, również całe lato. Mamy propozycję właśnie związaną z Jurajskim Festiwalem Muzycznym

– zachęcał Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana.

Więcej o kompozytorze znajdziecie na stronie Filharmonii Częstochowskiej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024