Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Eko-inwestycje w Olsztynie. Coraz więcej osób decyduje się tu na fotowoltaikę. Inwestycje współfinansuje Unia Europejska

Facebook Twitter

Podczęstochowski Olsztyn coraz bardziej eko. Właśnie podsumowano projekt dzięki któremu zamontowano tu m.in. kolejne panele fotowoltaiczne.

Fot. Facebook: Jurajska Gmina Olsztyn

Eko-inwestycje w Olsztynie

Wybrana w przetargu firma zrealizowała prace dla 260 domów znajdujących się na terenie całej gminy Olsztyn. 142 wnioskodawców zyskało instalację fotowoltaiczną, w 12 budynkach zamontowano piece na biomasę, w 35 domach pompy na ciepłą wodę użytkową. Powstało także 71 instalacji kolektorów słonecznych.

Tak dużą inwestycję udało się zrealizować za sprawą dofinansowania z Unii Europejskiej. Łącznie na ten cel pozyskano ponad 8 mln 600 tys. zł. W ramach projektu eko inwestycje udało się zrealizować nie tylko w Olsztynie, ale też na terenie gminy Przyrów i Dąbrowa Zielona. Łącznie skorzystało 484 właścicieli domów jednorodzinnych.

Projekt „Zielona Jura – wzrost wykorzystania energii w gminach Olsztyn, Przyrów, Dąbrowa Zielona” jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach mechanizmu REACT- EU.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024