Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dwa turnieje dla młodych zawodników w szpadzie Hala Sportowa Częstochowa w weekend

Facebook Twitter

W sobotę i w niedzielę (18.-19.09.) szykuje się nam w mieście wielkie szermiercze święto. Dwa turnieje jednego dnia Puchar Polski Juniorów Młodszych w Szpadzie oraz kolejna edycja turnieju Kmicic Cup dla najmłodszych miłośników tej dyscypliny.

fot. facebook.com/WlksKmicicCzestochowa/

Warto zajrzeć i kibicować w Hali Sportowej Częstochowa.

Pierwszy Puchar Polski Juniorów Młodszych w Szpadzie – ta impreza będzie łączona z 17. edycją turnieju szermierczego młodzików i dzieci. Do godz. 14:00 walczymy w Pucharze Polski, a po godz. 14:00 rozpoczynamy turniej dla najmłodszych sympatyków białej broni, czyli Kmicic Cup. Wiem, że po okresie pandemii wszyscy są spragnieni występu na planszach, występu w zawodach sportowych. Mamy mnóstwo zgłoszeń. Nawet przyjeżdżają reprezentanci ze Szczecina. Szykuje się wielka ogólnopolska impreza

– zapowiada Andrzej Zaguła z WLKS Kmicic Częstochowa. Można wspierać młodych zawodników w szpadzie i zagrzewać do walki. Miejsca dla kibiców będą na trybunach, w rejonie mat obowiązywać będą ograniczenia:

Właściwie nie ma żadnych ograniczeń do kibicowania, z tym że samo wejście na miejsce rozgrywania rywalizacji, w okolicach tych plansz, chcemy bardzo ograniczyć. Kibice mogą przyjść, muszą zająć od razu miejsce na trybunach i obserwować z tej wysokości poczynania swoich podopiecznych czy dzieci. Wiem, że jest sporo osób zainteresowanych – rodziców, żeby przybyć do Częstochowy.

Pierwszy Puchar Polski Juniorów oraz turniej Kmicic Cup w sobotę i niedzielę w HSC polecał trener Andrzej Zaguła. Początek walk o godz. 10.00.

fot. facebook.com/WlksKmicicCzestochowa/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022