Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Deskorolka, jaką wybrać?

Facebook Twitter

Znalezienie średniej wielkości miasta, w którym nie funkcjonuje przyzwoity skatepark, może sprawić pewną trudność. O dużych nawet nie ma co wspominać. Miłośnicy adrenaliny na swoich super sprytnych deskach zajmują coraz większe połacie naszego kraju. Chociaż przyjęło się, że deskorolki to sport dla młodziaków, nic przecież nie stoi na przeszkodzie, by i nieco starsi popróbowali swoich sił. Może nie tak ekstremalnie, ale z odrobiną elegancji i lekką nutą dostojności, dlaczego nie? Sprawdźmy zatem, co oferuje rynek, bo jest w czym wybierać.

Deskorolka, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Ustalmy najpierw, co to takiego jest? Być może znajduje się wśród czytelników osoba, która niekoniecznie jest obeznana z tematem, a chciałaby zrobić frajdę swojemu dziecku, lub wnukowi.

Deskorolka, istotne elementy:

  • Blat deskorolkowy;
  • Koła deskorolkowe;
  • Łożyska deskorolkowe;
  • Trucki deskorolkowe.

Blat deskorolkowy jest niezwykle istotny z punktu widzenie bezpieczeństwa, trwałości i komfortu jazdy. Najlepszym wyborem będzie siedem lub więcej warstw klonu kanadyjskiego. Dzięki temu uzyskuje się optymalną trwałość i elastyczność, wymaganą podczas skomplikowanych ewolucji.

Koła deskorolkowe o odpowiedniej twardości i wielkości powinny być wykonane z poliuretanu. Zapewni to długotrwałą eksploatację. Dobrze jest zwrócić uwagę na twardość kół i ich wielkość. Osobom rozpoczynającym dopiero swoją przygodę w tym sporcie, zaleca się koła 51 – 54 mm o twardości 98A – 103A.

Łożyska deskorolkowe oznaczane są wskaźnikiem ABEC. Zasadniczo, im wyższy numer przy wskaźniku, tym dynamiczniejsza będzie jazda.

Trucki deskorolkowe powinny odpowiadać wymiarami rozmiarom blatu. Są one niezbędne dla poprawności manewrów deską.

Deskorolka, gdzie kupić?

Najprościej na morele.net/kategoria/deskorolki-1347/, jest czas, by sobie wszystko dokładnie obejrzeć, poczytać dostępne specyfikacje i zastanowić się nad odpowiednim wyborem.

Dodajmy, że standardowe szerokości deski mieszczą się w granicach od 7,25” do 8,5” (cale), przy czym dla początkujących zaleca się szerokość 8,0”. Chodzi tu między innymi o komfort ułożenia stopy.

Dodatkowo należy zaopatrzyć się w ochraniacze łokci, kolan i kask, chociaż prawdziwi twardziele i tak nie będą tego używać. A szkoda.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj