Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy strefa płatnego parkowania zostanie powiększona w Częstochowie?

Facebook Twitter

Jak już wiecie z Radia Jura ma do niej dołączyć kilkanaście ulic, głównie znajdujących się w śródmieściu. To m.in. cały Rynek Wieluński, ul. Krakowska, Ogrodowa, Kordeckiego czy Klasztorna. Nieoficjalnie już wiadomo, że za projektem będą głosować radni ze stowarzyszenia „Wspólnie dla Częstochowy”.

Posłuchajcie, jak argumentują ten wybór:

Zmiany w strefie parkingowej zachodzą już od dłuższego czasu. Na chwilę obecną nie będą zmieniane żadne cenniki dotyczące parkowania w mieście. To jest też dla nas ważne, dlatego też wesprzemy ten projekt. Natomiast jeżeli chodzi o pewne zmiany, to ta strefa ulegnie powiększeniu. To też wymuszają pewne zmiany w funkcjonowaniu miast, centrów. Chcemy pewnego ograniczenia ruchu bardziej w centrum i wymuszenia pewnej rotacji miejsc parkingowych, bo też zgłaszają się mieszkańcy z niektórych ulic i sugerują, że po prostu nie ma możliwości nawet zaparkować. Proszą o pewne korekty, więc ten projekt jest odpowiedzią na pewne postulaty i pewną politykę długofalową miasta względem strefy parkowania.

Mówił Jacek Krawczyk –radny ze stowarzyszenia „Wspólnie dla Częstochowy” oraz wiceprzewodniczący rady miasta.
To jednak nie wszystkie argumenty:

Strefę trzeba usystematyzować, powyznaczać dokładnie miejsca parkingowe, uporządkować też miejsca, w których jest większe natłoczenie, jeżeli chodzi o parkowanie. Taki przykład mamy strefę tutaj właśnie okoliczną podjasnogórską, wiemy jak ona w szczycie pielgrzymkowym, ale także poza jest zatłoczona, więc również miasto bierze to pod uwagę przy powiększaniu strefy.

Sprawę inaczej widzą mieszkańcy Częstochowy:

Dla mnie to nie jest to za bardzo potrzebne. To jest po prostu wyzysk pieniędzy. Jak potrzebuje ktoś spoza miasta zostawić samochód gdzieś, to na całym mieście stawki są kosmiczne.

Myślę, że to jest zły pomysł, bo i tak nie ma już gdzie zaparkować auta, ogólnie, bo  jest mało parkingów a jeszcze teraz zrobią wszystkie płatne, to nawet na 3 minuty, żeby wyskoczyć do sklepu, nie będzie gdzie stanąć. Wiadomo, miasto potrzebuje pieniędzy, ale z drugiej strony kierowcy, którzy chcą stanąć na 3 do 5 minut, żeby kupić papierosy w kiosku, muszą wnieść opłatę 2 zł

– to zdanie mieszkańców Częstochowy, z którymi rozmawiał nasz reporter.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj