Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy będzie kolęda w czasie pandemii?

Facebook Twitter

W tym roku wizyty duszpasterskie w całej Polsce będą przebiegały inaczej niż dotychczas. Niektóre diecezje w ogóle zrezygnowały z kolędy.

fot. debowscyfoto/ Pixabay

Częstochowska kuria długo czekała z decyzją, wczoraj (2.12.) opublikowała specjalny komunikat- w którym czytamy, że kolęda może się odbyć ale jedynie na wyraźne i wcześniejsze zaproszenie samych wiernych. Wizytę księdza w naszych domach można też przenieść na inny, bardziej stosowny czas.

 

Tradycyjnie w okresie Bożego Narodzenia posługa duszpasterska w parafiach wiąże się z odwiedzaniem domów i mieszkań wiernych z błogosławieństwem, wspólną modlitwą oraz rozmowami duszpasterskimi.

W tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiczne oraz ograniczenia sanitarne w życiu społecznym naszą posługę powinno cechować poczucie odpowiedzialności za innych i za siebie oraz troska i roztropność duszpasterska. W imieniu Księdza Arcybiskupa proszę, by w planowaniu i przeprowadzeniu wizyty duszpasterskiej w tym roku kierować się następującymi zasadami:

Wizytę duszpasterską można składać w domach i mieszkaniach wiernych jedynie na wyraźne i wcześniejsze zaproszenie samych wiernych.
Naszym zadaniem jest udzielenie błogosławieństwa wszystkim domownikom, błogosławieństwo mieszkania oraz wspólna modlitwa.
Można również przekazać krótkie ogłoszenia o życiu wspólnoty parafialnej.
W razie potrzeby dłuższej rozmowy duszpasterskiej należy umówić się na taką rozmowę w kancelarii parafialnej.
Troska o wspólnotę parafialną i dzieła prowadzone przez Kościół może być wyrażona przez ofiary indywidualne, składane na tacę lub na konto.
Ze względu na stan zdrowia kapłanów i parafian wizytę duszpasterską można przenieść na inny, bardziej stosowny czas.

ks. Adam POLAK

Sekretarz Wydziału Duszpasterskiego

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj