Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

100 obwodnic w rządowym projekcie. Bez Rędzin i Kościelca

Facebook Twitter

Pięć inwestycji w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic na drogach krajowych ma powstać w województwie śląskim. Mają to być obwodnice: Szczekocin, Herbów Nowych, Blachowni, Świerklańca i Nakła Śląskiego oraz Kroczyc.

Fot. 0532-2008 / pixabay.com

Mimo ogromnych potrzeb w naszym regionie, nie doczekają się dróg lokalnych w kolejnych latach Rędziny i Kościelec.

Ruch jest wzmożony mimo otwarcia części autostrady A1 w naszym regionie. Nic nie zmieniło faktu, że liczba samochodów, które przejeżdżają przez naszą gminę i problemy drogowe się nie rozwiązały. Uważam, że te problemy nadal będą i pozostaną odczuwalne dla mieszkańców.
Radio Jura: Samorządowcy cały czas apelują aby pojawiła się obwodnica Rędzin, Kościelca, Rudnik, które rozwiązałyby ten problem?
Tak. Taka obwodnica nie powinna zostać zrzucona na barki samorządu gminnego. Tym bardziej, że obwodnica nie służyłaby mieszkańcom tylko i wyłącznie, ale tak naprawdę służyłaby mieszkańcom sąsiednich gmin.

Pytał wójta Rędzin Pawła Militowskiego, nasz reporter Mariusz Osyra. Planowane drogi mają poprawić bezpieczeństwo w miejscowościach, w których pojawia się transport ciężki, tranzytowy, najbardziej niebezpieczny dla mieszkańców i wywołujący najwięcej skutków technicznych. Na północ od Częstochowy to naprawdę duży problem…

Tych pojazdów, które będą zjeżdżać z węzła autostradowego w sąsiednich gminach jest ponad 34 tysiące. Mamy informacje z ministerstwa jakie pojazdy oraz ile ich jest zarejestrowanych na terenie gmin sąsiadujących i które będą do tego węzła dojeżdżać. Nie będzie ich ubywać, więc możemy mówić o pogarszaniu się jakości dróg, całej infrastruktury i życia mieszkańców. Głównie bym się skupił tutaj na tym życiu i bezpieczeństwie mieszkańców.

– dodaje wójt gminy Rędziny Paweł Militowski. Tematem zajmuje się Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024