Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Znów sporo interwencji jurajskich GOPR-owców

Facebook Twitter

Kilkanaście razy interweniowali w ostatnich dniach ratownicy z Grupy Jurajskiej GOPR. Ruch na jurze jest widoczny informują goprowcy i apelują przy tym o zachowanie szczególnej ostrożności, nie tylko przy wspinaczce, ale też przy zaplanowanym trekkingu. 

Fot. facebook.com/goprjura

Sporo interwencji jurajskich GOPR-owców

Jeśli wybieracie się na Jurę, pamiętajcie o numerach alarmowych GOPR – 601 100 300 i 985, warto zainstalować też Aplikację Ratunek. W ostatnich dniach do poważnych zdarzeń z udziałem wspinaczy doszło w Dolinkach Podkrakowskich. W dwóch przypadkach zadysponowano śmigłowiec LPR. Złamanie kości podudzia, urazy kręgosłupa czy miednicy, to obrażenia jakie doznali poszkodowani wspinacze po upadkach m.in w Dolince Kobylańskiej na skale Kula, czy w Dolince Bolechowickiej na skale Filar Pokutników. Bliżej Częstochowy, w rejonie Podlesic GOPR udzielił pomocy m.in. przy podejrzeniu udaru i obrzęku płuc. Do jednego z tych zdarzeń również zadysponowano śmigłowiec LPR. Wielokrotnie udzielono też pomocy przy wszelkiego rodzaju drobniejszych urazach.

Jurajscy GOPR-owcy prowadzą też cyklicznie akcje profilaktyczne. W ostatni weekend na terenie Zamku w Ogrodzieńcu przeprowadzono szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Koordynatorem akcji jest Fundacja Eltrox Razem Bezpieczniej. Akcja otrzymała wsparcie finansowe od Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Fot. facebook.com/goprjura

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj