Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Znów pozostawione dziecko w samochodzie. Policja wyjaśnia sprawę

Facebook Twitter

Znów interwencja w sprawi pozostawionego dziecka w samochodzie. Mimo apeli i kampanii medialnych zakrojonych na szeroką skale wciąć dochodzi do takich zdarzeń. Tym razem w Lublińcu pomoc przyszła na czas.

Wczoraj (20.07.) krótko przed godziną 18:00 lublinieccy policjanci od świadków otrzymali zgłoszenie, że na jednym z parkingów przy ul. Skłodowskiej w zamkniętym pojeździe ma znajdować się dziecko. W zaparkowanym obok swojego samochodu BMW zauważyli kilkulatka. Na szczęście szybko udało się nawiązać kontakt z matką dziecka, która później twierdziła, że tylko na chwilę pozostawiła w aucie 3-letniego syna, gdyż musiała udać się do pobliskiej apteki. Trwa wyjaśnianie sprawy.

Pamiętajmy!

Podczas upalnej pogody temperatura w pojeździe szybko może osiągnąć nawet 60 stopni Celsjusza, a pozostawienie dziecka, osoby starszej czy zwierzęcia w nagrzanym pojeździe nawet na kilka minut może zakończyć się tragicznie. Widząc taką sytuacji zawsze reagujmy i powiadamiajmy służby dzwoniąc na numer alarmowy 112! Jeżeli nie ma możliwości szybkiego odnalezienia właściciela pojazdu, w stanie wyższej konieczności, ratując zdrowie lub życie możemy nawet zbić szybę w takim pojeździe.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024