Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zaświadczenie o pobieranej emeryturze czy zasiłku z ZUS-u można pobrać już samemu

Facebook Twitter

Łatwiej w ZUS-ie o zaświadczenie dotyczące wysokości pobieranej emerytury, zasiłku czy renty. Teraz można już samodzielnie tworzyć elektroniczne potwierdzenie świadczenia na Platformie Usług Elektronicznych.

Funkcja działa od sierpnia, a do obsługi w tej formie zakład zachęca kolejne zainteresowane osoby.

W ten sposób wystawiony dokument nie wymaga już podpisu pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dotychczas ubezpieczeni płatnicy składek mogli samodzielnie generować elektroniczne potwierdzenie o danych zgromadzonych w ZUS. Teraz taka usługa dostępna jest również dla świadczeniobiorców, czyli emerytów, rencistów czy osób pobierających zasiłki. To dokument elektroniczny, który nie wymaga już podpisu pracownika ZUS.

Jak mówi Beata Kopczyńska, rzecznik ZUS-u w naszym województwie, taka możliwość samodzielnego potwierdzenia dokumentów dotyczy także osób, które pobierają renty i zasiłki. W ten sposób oszczędzimy sobie czasu i nie musimy fatygować się po dokument do urzędu:

Taki dokument można przekazać do instytucji, która tego oczekuje np. do banku. Na takim potwierdzeniu mogą znaleźć się informacje dotyczące przysługujących emerytur, rent i zasiłków, ale też wysokości świadczenia. Każdy w ten sposób utworzony dokument zawiera dane: imię, nazwisko, pesel, serię i nr dokumentu tożsamości. Również ubezpieczeni mogą wygenerować potwierdzenie z informacją, że nie pobierają żadnego świadczenia z ZUS

– informowała klientów ZUS-u, rzecznik instytucji w naszym regionie Beata Kopczyńska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022