Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wypłaty 500+ w różnych terminach, często innych niż dotąd. Zmiany od czerwca

Facebook Twitter

Przy okazji Dnia Dziecka ZUS w naszym mieście poinformował, że od czerwca w pełni zajmuje się programem 500+. Dla osób pobierających świadczenie oznacza to nowe terminy wypłat.

Pieniądze nie będą pojawiały się na kontach rodziców w dotychczasowym terminie:

Beata Kopczyńska: Wypłaty świadczenia wychowawczego 500+ będą realizowane w 10 terminach płatności, tj. 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dnia każdego miesiąca. Przydział konkretnego terminu płatności następuje automatycznie, ustalony dzień płatności będzie obowiązywał przez cały okres. Wskazany termin płatności oznacza, że w tym dniu powinien nastąpić wpływ środków na konto klienta.

Co w sytuacji jeżeli nie złożyliśmy wniosku na nowy okres do końca maja? Jeszcze nic straconego, warto to zrobić jak najszybciej i elektronicznie wysłać go w czerwcu:

Beata Kopczyńska: Jeżeli wniosek o świadczenie został rozpatrzony do końca maja, termin pierwszej wypłaty w czerwcu będzie terminem, w którym świadczenie będzie wypłacone również w kolejnych miesiącach. Natomiast w sytuacji, gdy wniosek o świadczenie wychowawcze zostanie rozpatrzony po maju, wówczas pierwsza płatność świadczenia zostanie zrealizowana w najbliższym technicznie możliwym terminie, a kolejne płatności świadczenia zostaną zrealizowane w ustalonym, stałym terminie płatności. Jeżeli rodzic chce mieć wypłacone świadczenie 500+ za czerwiec, to najpóźniej do końca miesiąca musi elektronicznie złożyć ten wniosek

– informowała beneficjentów 500+ Beata Kopczyńska, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w naszym województwie.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2022