Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Konkurs ZUS-u: Można pozyskać gotówkę na poprawę BHP w swojej firmie. Wnioski można składać od 6.06

Facebook Twitter

A już teraz mamy ważne informacje dla przedsiębiorców prowadzących firmy w naszym regionie. ZUS właśnie ogłosił konkurs zmierzający do poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach i firmach – informuje częstochowski oddział.

Na ten cel zostanie przeznaczonych łącznie 90 mln zł:

Beata Kopczyńska: Przedsiębiorcy mogą zyskać dofinansowanie od 10 tys. złotych do 300 tys. złotych. W tym roku wnioski będzie można składać już od 6. czerwca. Termin na złożenie wniosku jest do 8. lipca. Do rozdania jest 90 mln złotych. Pieniądze te zamierzamy przeznaczyć na dofinansowanie projektów w 2023 roku poprawiających bezpieczeństwo i higienę pracy, czyli zmniejszających zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi czy też redukujących niekorzystne oddziaływanie czynników ryzyka

– tłumaczy Beata Kopczyńska – rzecznik częstochowskiego oddziału ZUS. Nabór wniosków w pierwszych dniach czerwca:

Beata Kopczyńska: Dofinansowaniu podlegają działania, które np. zmniejszają nadmierny hałas, promieniowanie czy zapylenie. Środki z konkursu można także przeznaczyć na sprzęt, który poprawi bezpieczeństwo pracy na wysokości czy też oczyści i uzdatni powietrze. Każdy wnioskujący może otrzymać dofinansowanie wynoszące od 10 do 300 tys. złotych, jednak maksymalna wartość dopłaty nie może wynieść więcej niż 80% wartości projektu. Wnioski składać mogą także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniające pracowników. Warunkiem jest oprowadzanie za siebie składek na ubezpieczenie społeczne i ubezpieczenie zdrowotne.

Więcej informacji w tej sprawie można znaleźć na stronie internetowej ZUS lub bezpośrednio u pracowników częstochowskiego oddziału.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022