Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Urząd Stanu Cywilnego poleca swoje internetowe usługi

Facebook Twitter

Urząd Stanu Cywilnego w Częstochowie przypomina o ułatwieniach mieszkańcom i poleca jednocześnie swoje usługi bez wychodzenia z domu.

Sporo z urzędowych spraw, jak umówienie terminów czy wniosek o odpis możemy załatwić sprzed domowego komputera:

Mamy kilka usług internetowych – złożenie wniosku o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego, aktu urodzenia, małżeństwa bądź zgonu. Można to załatwić poprzez platformę ePUAP. Można zgłosić urodzenie dziecka w taki sposób. Całkiem osobną aplikacją – miejską, częstochowską jest System Rejestracji, System Umawiania Wizyt na spotkania związane z zawarciem związku małżeńskiego

– instruuje klientów USC, kierownik Rafał Bednarz. Jak przyznaje, sporo osób w formie zdalnej pyta o dostępność terminów na uroczystości ślubne. Potem przed samym zawarciem ślubu wystarczy pojawić się osobiście jeden raz, aby dopełnić formalności:

Poprzez taką aplikację można sobie zarezerwować termin ślubu z półrocznym wyprzedzeniem, a następnie potem umówić się na wizytę po to, żeby złożyć stosowne podpisy. Zdecydowanie można to zrobić zdalnie w sobotę, niedzielę, sprawdzić dostępność terminów będąc np. w restauracji czy hotelu negocjując kwestie organizacji przyjęcia weselnego

– informował częstochowian Rafał Bednarz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Częstochowie. Zakończył się sezon na śluby poza lokalem, ale jak dodają urzędnicy, po ubiegłorocznym lockdownie i odkładaniu uroczystości na później, w tym roku przybywa par wchodzących w związki małżeńskie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj