Trzy dni w Gniazdowie trwał XVIII Międzynarodowy Turniej Policji Konnej

Wydarzenie miało swój początek w piątek (17.08.) na Placu Biegańskiego. Tam odbyła się uroczystość otwarcia imprezy i defilada konnych policjantów przez miasto. Defilada zgromadziła też w alejach sporo mieszkańców i turystów. Później zaczęła się zasadnicza część sportowa tego realizowanego od lat turnieju, który cieszy się sporą renomą także za granicą.

Wprawdzie zawody z Częstochowy zostały przeniesione do gminy Koziegłowy, ale przyjechały zespoły konne z różnych części kraju, jak i od naszych południowych sąsiadów. Rywalizowało 28 jeźdźców w walce o Puchar Komendanta Głównego Policji. Turniej zwyciężył Frantisek Kucera na koniu Katani z policji w Pradze. Drugi był sierż. Mateusz Lis z Komendy Stołecznej Policji, który zdobył tez najlepsze wyniki spośród krajowych zawodników, a trzecie miejsce na podium zajął sierż. Michał Porcek z policji w Chorzowie. Czescy policjanci konni triumfowali również w klasyfikacji drużynowej. Wśród najlepszych zabrakło tym razem policjantów z naszego garnizonu.